Strona główna Co to jest RSS?

Co to jest RSS?

Kanały informacyjne pozwalają Ci zobaczyć, kiedy na stronie internetowej pojawiają się nowe treści! Możesz mieć najnowsze nagłówki oraz video w jednym miejscu, jak tylko zostaną opublikowane bez potrzeby odwiedzania strony, z której pochodzą dane kanały.

Kanały te ogólnie znane są jako RSS ('Really Simple Syndication') i są po prostu stronami internetowymi, zaprojektowanymi w taki sposób, żeby były odczytywane bardziej przez komputery niż ludzi.

Pokaż nasze kanały RSS

Aby odtworzyć kanał RSS, będziesz potrzebować jeden z niżej wymienionych programów:

Modern Web browser

Najbardziej nowoczesne wyszukiwarki internetowe, takie jak firefox, Opera, internet Explorer, Safari oraz Chrome automatycznie wyszukują na stronie internetowej kanałów w momencie gdy odwiedzasz jakakolwiek stronę, a jeśli jakiś znajdą to pokazuje się pomarańczowa ikonka RSS. Wiele z nich poznawa Ci dodać kanały RSS do ulubionych lub jako zakładki i będą automatycznie aktualizować ich najnowszą zawartość.

Web-based news reader

Takie programy znajdujące się na stronach internetowych automatycznie sprawdzają kanały i ukazują Ci najnowsze artykuły, które zostały dodane. Pozwalają Ci połączyć się z kanałami RSS na każdym komputerze, co staje sie przydatne jeśli chcesz być na bieżąco używając do tego różnych urządzeń internetowych.

Desktop news reader

Program znajdujący się na pulpicie Twojego komputera! Niektóre ze skrzynek emailowych pozwalają Ci na odczytywanie kanałów RSS. A w dodatku istnieje specjalne oprogramowanie, które możesz pobrać i zainstalować na pulpicie swojego komputera!

Pokaż nasze kanały RSS

Istnieje wiele różnych programów news readers dostępnych do pobrania, a także co chwilę pojawiają się do nich aktualizacje.

Różne programy pracują przy różnych systemach operacyjnych, więc musisz wybrać taki, który będzie odpowiedni dla Twojego komputera.

Jak już wybierzesz swój program, musisz zdecydować jakie treści chcesz otrzymywać. Na przykład, jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat nowości, odwiedź sekcję im poświęconą i naciśnij na pomarańczową ikonkę RSS na Twojej wyszukiwarce.

Jeśli nacisnęłaś na ikonkę RSS możesz subskrybować kanały na wiele różnych sposobów, np.: przeciągnąć URL kanału do programu news reader lub wyciąć i wkleić to samo URL do nowego kanału w programie news reader. Większośćk stron internetowych oferuje taką samą pomarańczową ikonkę, jednakże niektóre z nich mogą mieć normalny link do strony.

Pokaż nasze kanały RSS